zdrave.bg
версия за печат изпрати на приятел

Препаратите за отслабване могат да предизвикат диабет



Винаги търсете съвета на специалист, съветва изследване.

8 февруари 2007, dieti.info
четете още в dieti.info


Опитите за отслабване с помощта на различни медикаменти или хранителни добавки, произведени по химичен път могат да имат опасен страничен ефект.

Изследване, проведено в университета на щата Охайо показват, че синтетичните форми, които често се анансират като ефективни в борбата с наднорменото тегло, наистина водят до намаляване на килограмите, но едновременно с това наднормени количества мазнини се натрупват в черния дроб. “Това е страничен ефект от бързото отслабване, свързан и с усвояемостта на инсулина, свидетелстващ за възникването на диабет от втори тип”, твърдят учените в публикацията на International Journal of Obesity.

Според ръководителя на изследването Марта Белури, употребата на подобни препарати може да да доведе до забележима загуба на телесна маса при хората, но и да нанесе много по-голяма вреда на организма, отколкото самото затлъстяването.

Затова препоръката на учените е никога да не се пренебрегва консултацията със специалист-диетолог.(а)

 
добави в:
 
Още по темите:
превенция    изследвания    хранене и диети    лекарства    заболявания    
 

more news
rss
 
9-те най-важни правила на храненето
Преди да опитате поредната диета и вечно да броите калориите във всяка хапка...
8 начина мозъкът да работи по-добре
От изборът на подходящо време за натоварване до... Моцарт и Леонардо
Цветя... за здраве
Растенията у дома не само създават красота и уют. Те са и полезни за здравето - както за психиката, така и за физиологията.
Смятате ли, че тенът придава привлекателност?
  •  Да, хората със слънчев загар са по-секси.
  •  Малко слънце по тялото стои добре.
  •  Не, тенът изглежда нездравословно.